Zmiana koloru auta - tylko z folią carbon!

Oklejanie aut to coraz popularniejszy sposób na zmianę ich koloru, ochronę lakieru oraz nadanie karoserii nieco innego, bardziej finezyjnego wyglądu. Przyklejanie folii na samochód to proces nieco mniej czasochłonny i pracochłonny niż lakierowanie, a co za tym idzie - tańszy.

Rodzaje folii
Folie carbon występują w kilku ciekawych rodzajach, różnią się przede wszystkim fakturą. Dzięki różnym rodzajom faktur, można w krótkim czasie zmienić zwyczajne auto w coś bardzo oryginalnego - matowego, gładkiego lub z wyczuwalnymi wypukłościami. Można okleić folią carbon tylko wybrane elementy auta, na przykład zderzaki lub lusterka, albo cały samochód - nadaje ona sportowego charakteru każdemu wozowi i sprawia, że jest on bardziej odporny na mikro uszkodzenia, na przykład od pryskającego żwiru.

Zalety folii carbon
Folia carbon to absolutny numer jeden jeśli chodzi o oklejanie samochodów. Jest to spowodowane jej kilkoma ważnymi cechami:
-doskonała imitacja włókna węglowego
-odpowiednia grubość zapewniająca trwałość powłoki i ochronę lakieru
-materiał nie jest podatny na zapalenie, samodzielnie gaśnie
-folia ma żywotność 5-7 lat

Możemy wybierać spośród wielu kolorów i faktur folii carbon, a tym samym - nadać samochodowi unikatowego, sportowego charakteru. Oklejanie auta to również gratka dla miłośników oryginalnego designu auta. Możemy bawić się w oklejanie, fundując samochodowi inny kolor zderzaków, a inny - pozostałych elementów. Największą zaletą folii do oklejania aut jest bowiem to, że mogą łatwo zostać usunięte bez szkody dla lakieru, a tym samym - możemy sobie fundować wiele zmian koloru w różnych konfiguracjach!

Folia carbon jest bardzo elastyczna, stąd też wspaniale dopasowuje się do wszelkich zagięć i powierzchni pofałdowanych lub przetłoczonych. Rozciągnąć ja można przy użyciu ciepła z opalarki, dzięki czemu doskonale daje się dopasować do struktury elementów auta. Wykonana jest z wielu warstw materiału, termokurczliwego i trwałego. Jest bardzo plastyczna, gdy chodzi o modelowanie przy głębokich wcięciach, a zatem - łatwa do zastosowania.