Zmiana koloru auta - czyli jak to zrobić i dlaczego folia to całkiem dobry pomysł?

Gdy czujemy, że przyszła już najwyższa pora, aby całkowicie odmienić wygląd naszego auta, nie musimy odrzucać tego pomysłu już w przedbiegach ze względu na niewystarczającą ilość gotówki. Wizyta u lakiernika z pewnością pochłonęłaby nasze wszystkie oszczędności. Jednak od stosunkowa niedawna na polskim rynku istnieje również atrakcyjna alternatywa. Chodzi oczywiście o folię na lakier. Sprawdźmy, jak wyglądają koszty i dlaczego folia jest warta inwestycji.

Lakierowanie a foliowanie — porównanie cen
Lakierowanie nawet małego fragmentu auta, może spowodować niemałe spustoszenie w naszym portfelu. Oczywiście prawda jest taka, że im większą część samochodu będziemy lakierować, tym koszty będą spadać. Jednak nie ma co liczyć na to, żeby za położenie lakieru na średniej wielkości auto zapłacić mniej niż około czterech do pięciu tysięcy złotych. Spora suma, prawda? A jak to wygląda w przypadku folii?

Zmiana koloru auta za pomocą folii nie wymaga użycia tak trudnego w obsłudze i kosztownego sprzętu, jak przy usłudze lakierowania. Co więcej, jeśli chcemy zaoszczędzić jeszcze więcej, to folię na auto możemy nakleić samodzielnie. Najlepiej jest oddać samochód w ręce fachowców, którzy przeprowadzą całą procedurę szybko i sprawnie. A nam w międzyczasie pozostanie się jedynie relaksować. Koszt położenia folii na całe auto zamyka się w granicach około 2 500 zł.

Zalety foliowania
Pełnię zalet foliowania auta możemy dostrzec zwłaszcza w przypadku aut starych i takich, które mają widoczne ubytki w karoserii. Folia nie tylko pozwolić nam zmienić kolor samochodu, ale całkowicie odświeżyć jego wygląd. Dzięki niej wszystkie rysy, ślady stłuczek i inne defekty karoserii zostaną zasłonięte, a my będziemy cieszyć się praktycznie zupełnie nowym autem.

W przypadku aut, których karoserie nie noszą widocznych śladów użytkowania, folie na lakier również sprawdzą się doskonale. Będą one chronić oryginalny lakier samochodu przed uszkodzeniami, a gdy będziemy chcieli sprzedać auto i przywrócić mu naturalny kolor wystarczy, że ściągniemy folię. Dzięki foliowaniu możemy w prosty sposób zmieniać kolor auta, nie ingerując w żaden sposób a strukturę prawdziwej karoserii.

Folia tradycyjna, czy natryskowa?
Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie folii natryskowych. Mają nawet jeszcze więcej zalet niż tradycyjne oklejanie auta. Będą one szczególnie dobrym pomysłem, gdy kolor auta mamy zamiar zmieniać nieco częściej. Folię natryskową możemy zdjąć bez konieczności udawania się do specjalisty.