Siłownia komercyjna - jak ją wyposażyć?

Kluby fitness i siłownie w ciągu ostatnich kilku lat nie mogą cierpieć z powodu braku zainteresowania klienteli. Aktywność fizyczna przestała być zajęciem, którego podejmowało się niewielu. Dzisiaj każdy chce być fit, wyglądać świetnie, odżywiać się zdrowo i prezentować imponującą muskulaturę nie tylko w okresie wakacyjnym, ale również poza nim.

Kluby fitness i siłownie swoją klientelę mogą przyciągnąć dobrze zagospodarowaną i estetyczną przestrzenią, jednak najważniejsze dla osób aktywnych zawsze będą sprzęty, z których będą mogły na niej korzystać. W jaki sprzęt należy wyposażyć siłownie komercyjną?

"Ciężki" wybór - o sprzęcie do siłowni dosłownie i w przenośni
Wybór sprzętu do siłowni nie należy do najłatwiejszych. Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad profilem naszego klubu - dla kobiet, dla bodybuilderów, itp. - a także nad możliwościami, jakie daje nam sam lokal. Na szczęście polski rynek sprzętu siłowego daje nam dość duże możliwości. Istnieje nam nim wiele profesjonalnych firm, które oferują sprzęt najwyższej klasy. Nierzadko wraz z zakupem owe przedsiębiorstwa wskazują, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie na sprzęt do siłowni - profesjonalny nie należy do tanich.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie klientów siłownię należy zaopatrzyć w sprzęt wysokiej jakości. Nie oznacza to jednak, że musi być on sprzętem nowym. Niektórzy dystrybutorzy sprzętu siłowego oferują również sprzęt używany (np. rowery treningowe używane, bieżnie, atlasy itp.), regenerowany, który w niczym nie ustępuje nowemu, a wyróżnia się atrakcyjniejszą ceną. Używany sprzęt do siłowni ma wymieniane podzespoły, które odpowiadają za jego prawidłowe funkcjonowanie. Co więcej, sprzęt tego typu posiada również gwarancję - najczęściej dwuletnią - oraz serwis w cenie.

Sprzęty i producenci
Na polskim rynku bez problemu można zaopatrzyć się w sprzęt marki Olimp i Hess. Jeśli zależy nam na sprzęcie innych firm, można skontaktować się z ich dystrybutorami na rynek polski, którymi są: Technogym, Precor, Matrix, SportsArt, Star Trac, czy Life Fitness.