Rozwijaj salon urody z Akademią Versum

Szukasz sposobów na to, aby poprawić działanie swojej firmy? Wejdź na www.akademiaversum.pl. Rozpocznij bezpłatne szkolenie dla właścicieli oraz managerów salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Zapoznanie się z przystępnymi poradami biznesowymi pozwoli Ci poprawić jakość obsługi klienta, usprawnić zarządzanie zakładem i zwiększyć zyski.

Dowiedz się jak sprawić, aby salon działał efektywniej

Zarządzanie firmą z branży hair & beauty wymaga bardzo dobrej organizacji. W natłoku obowiązków nawet najlepiej zorganizowani managerowie muszą zostawać po godzinach. Jednak wcale nie musi tak być. Czy wiesz, że istnieją już rozwiązania, które pozwalają zautomatyzować część prac w firmie? O tym, jak wdrożyć je w życie przeczytasz w lekcjach z działów: „Zarządzanie”, „Obsługa klienta” i „Sprzedaż”. Znajdziesz w nich materiały tworzone przez prawdziwe autorytety z branży – specjalistów-praktyków, którzy na co dzień szkolą kadrę salonów urody. Wśród nich są takie artykuły jak m.in.: „5 kroków, które poprawią efektywność sprzedażową recepcji”, „Jak zarządzać ryzykiem w branży hair & beauty” oraz „10 sposobów na przyciągnięcie klientów, czyli jak przygotować się do otwarcia salonu”.

Poznaj skuteczne strategie marketingowe

Środki przeznaczone na promocję salonu urody warto wydawać z głową. Często skuteczna kampania marketingowa nie wymaga wcale dużych nakładów finansowych. Trzeba jednak wiedzieć, w jakich mediach zamieścić przekaz promocyjny i do kogo go skierować. Małe i średnie firmy, z niewielkim budżetem, powinny wykorzystać przede wszystkim potencjał mediów społecznościowych oraz e-mail i SMS marketingu. Po szczegółowe informacje na temat publikowania w tych środkach masowego przekazu warto zajrzeć do działu „Marketing” w Akademii Versum. Wśród poruszanych zagadnień można znaleźć m.in.: „Content marketing w salonie”, „Cross marketing, sposób na tanią i skuteczną reklamę” oraz „Jak sprzedawać kosmetyki, czyli merchandising w branży beauty”.

Zoptymalizuj wydatki i zwiększ zyski

Z akademią Vesum poszerzysz także swoją wiedzę na temat zarządzania pieniędzmi. Artykuły z działu „Finanse” przydadzą się przede wszystkim osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z prowadzeniem salonu urody. Skorzystają jednak na nich z pewnością również właściciele i managerowie z większym doświadczeniem. Obecnie w sekcji poświęconej finansom znajdziesz trzy artykuły: „Jak sprzedawać kosmetyki, czyli merchandising w branży beauty”, „Finansowanie salonu urody dzięki środkom unijnym” i „Czy franczyza jest dobrym pomysłem na własny biznes w branży hair & beauty?”.

Skąd pomysł na Akademię Versum?

Bezpłatne, internetowe szkolenie dla właścicieli i managerów salonów urody to partnerski projekt Versum (oprogramowania do zarządzania firmami fryzjerskimi, kosmetycznymi i spa). Portal został stworzony po to, aby dać osobom z branży łatwy dostęp do porad biznesowych, przygotowanych z myślą o ich potrzebach. To narzędzie, które pozwala łatwo zyskać wiedzę, która dotychczas była dostępna tylko na tradycyjnych kursach.