Przebarwienia na twarzy - jak usunąć - zabiegi kosmetyczne

Przebarwienia na twarzy, nierówny koloryt, szara, zmęczona skóra z niedoskonałościami pozbawiona blasku to problem wielu kobiet i to nie tylko dojrzałych z oznakami starzenia. Coraz więcej młodych dziewczyn narzeka na kondycję swojej cery. Wynika to z prowadzonego trybu życia, niewłaściwej diety, klimatu, genów, często też z niewłaściwej pielęgnacji cery, nie dostosowanej do typu skóry.

Jak walczyć z nieestetycznymi przebarwieniami? W tym miejscu trzeba koniecznie połączyć kilka elementów. Po pierwsze właściwa dieta. Należy wyeliminować niezdrowe tłuszcze, cukry i zastąpić je świeżymi warzywami, owocami i rybami. Druga rzecz to domowa pielęgnacja skóry. Poprawne używanie toników, kremów, emulsji oczyszczających to połowa sukcesu. Czasami wystarczy zastosowanie tych obu elementów, by zauważyć poprawę. Jeśli przebarwienia są dosyć duże trzeba także dołączyć profesjonalne zabiegi kosmetyczne w gabinecie.

Jakich kosmetyków należy używać?
Trzeba przede wszystkim pamiętać o oczyszczaniu twarzy. Do tego wystarczy woda miceralna lub żel oczyszczający. Kremy na dzień powinny zawierać filtr i mieć lekką formułę, niezatykającą pory. Przy zakupie kremu trzeba zwrócić uwagę na skład produktu. Rozjaśniającą moc mają przede wszystkim specyfiki na bazie witaminy c, kwasów, owoców, olejków naturalnych. Na noc zamiast kremu warto wklepywać w skórę twarzy naturalne olejki, które działają jak serum. Trzeba tylko dostosować odpowiedni olejek do swojej twarzy i dobrać odpowiednią ilość. Zbyt dużo emulsji może przynieść odwrotny skutek.

Olejki, które niwelują przebarwienia:
-olejek arganowy
-olejek cytrynowy
-olejek kokosowy
-olejek lniany
-olejek z pestek malin

Na noc warto także stosować kremy zawierające kwasy np. retinol czy kwas migdałowy o stężeniu nie mniejszym niż 5 %. Takich kremów w sezonie letnim i wiosennym nie powinno się raczej stosować na dzień.

Jakie zabiegi zwalczają przebarwienia?
Bardzo skuteczną metodą wykorzystywaną w gabinetach kosmetycznych jest złuszczanie naskórka za pomocą kwasów. W zależności od zaawansowania problemu kosmetyczka dobiera odpowiedni kwas i jego stężenie. Im większe, tym ma silniejsze działanie. Taki zabieg trwa około 30 minut. Najcześciej wykorzystuje się kwas migdałowy, azeleinowy, retinol, salicylowy. Kosmetyczka Giżycko zawsze dobierze właściwy preparat do rodzaju problemu i skóry. Żeby kwasy dały efekt, należy poddać się całej kuracji. Zaleca się przynajmniej 4 zabiegi , chociaż ich ilość zależy od indywidualnej oceny pacjentki. Peeling kwasami warto przeprowadzać po lecie w okresie zimowej, kiedy promienie słońca są słabsze. Nie zaleca się także stosowania kwasów w okresie dużych mrozów, bo może to doprowadzić do odmrożenia naskórka.

Skóra po zabiegach kwasami jest delikatna i narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, dlatego trzeba o nią szczególnie dbać i odpowiednio nawilżać. Po kilku miesiącach kuracji przebarwienia znikną lub się zmniejszą. Ta metoda naprawdę działa.

Inne zabiegi kosmetyczne, które pomagają walczyć z przebarwieniami to te przeprowadzane za pomocą profesjonalnych sprzętów. Mikrodermabrazja to metoda złuszczania naskórka za pomocą specjalnej głowicy, która ściera z powierzchni twarzy martwy naskórek. Zabieg można powtarzać co 2 tygodnie, dla dobrego efektu potrzebne jest kilka takich kuracji. W przypadku poważniejszych problemów nieocenioną pomoc niesie laser. Jest to droższy zabieg, który także wymaga kilku powtórzeń.

Przy zabiegach kosmetycznych trzeba mieć na uwadze, że ich działanie nie jest gwarantowane na zawsze. Nawet jeśli kuracja wyeliminowała problem i przebarwienia zniknęły to mogą one się ponownie pojawić, zwłaszcza jeśli ktoś ma tendencję do takich niedoskonałości. W takim przypadku warto powtarzać kurację co roku.