Prosta i szybka zmiana koloru auta dzięki specjalistycznej folii naklejanej na karoserię

W przypadku kupowania używanego samochodu, wcale nie tak rzadko zdarza się, że nie posiada on satysfakcjonującego nas koloru. Jednakże został przez nas kupiony ze względu na korzystną cenę, dobry stan czy też wyposażenie.

Decydując się na zakup nowego auta, mamy większe pole do popisu, jednakże czasami dostępne barwy również są niewystarczające i nie spełniają naszych preferencji. Na szczęście obecnie można szybko zmienić kolor za pomocą oklejenia go specjalną folią. Taki sposób tuningu jest z całą pewnością łatwiejszy i tańszy. Czy rzeczywiście warto w ten sposób odmienić dotychczasowy wygląd swojego pojazdu?

Szybka zmiana koloru auta, czyli oklejanie samochodów specjalistyczną folią
Okazuje się, że oklejanie lakieru samochodowego folią ma wiele zalet. Jest to świetne rozwiązanie dla osób posiadających samochody, u których doszło do zniszczenia oryginalnej powłoki lakierniczej czy też jej zmatowienia. Przy pomocy folii można skutecznie zamaskować niedostatki i zwiększyć atrakcyjność auta. Oczywiście taką folię można śmiało nałożyć także w przypadku nowych samochodów z nienaruszonym jeszcze lakierem. Z takiego rozwiązania korzystają przede wszystkim właściciele terenówek, samochodów dostawczych czy też użytkownicy aut miejskich. Wówczas taka folia pełni funkcję dodatkowego zabezpieczenia fabrycznego lakieru. Gdy znudzi nam się obecny wygląd auta, można zdjąć folię i cieszyć się z nadwozia wyglądającego jak nowe.

Czy warto oklejać samochód folią?
Dzięki nowoczesnym metodom foliowania możliwe jest oklejenie karoserii samochodu specjalnie dociętymi kawałkami folii z arkusza, co jest znacznie szybsze do wykonania niż tradycyjne lakierowanie. Oczywiście konieczne jest prawidłowe przygotowanie nadwozia oraz doświadczenie i umiejętności profesjonalisty od oklejania. Folie mają małą grubość i pokryte są bardzo mocnym klejem, co znacząco utrudnia ich montaż. Ponadto konieczne jest nakładanie dużych arkuszy, aby nie pozostawić widocznych śladów łączenia na karoserii oraz w celu uzyskania jednolitej całości. Należy więc liczyć się z tym, że solidne wykonanie wymaga poniesienia niemałych kosztów. Jeśli więc nasze auto nie ma dużej wartości, to może być to zbędny wydatek. Jeśli jednak wszystko zostanie przeprowadzone zgodnie z planem, można liczyć na zdumiewające efekty. Dzięki tego rodzaju modyfikacjom w nasze ręce trafia zupełnie odmienione auto, niczym ze salonu. Z zewnątrz niezwykle trudno określić, że pojazd został oklejony. Profesjonalnie wykonana zmiana koloru jest wręcz niewidoczna, a cały proces zmiany koloru w pełni odwracalny. Nałożenie folii zabezpiecza lakier przez blaknięciem i zużywaniem.