Olejowanie włosów - domowa pielęgnacja, najlepsze oleje

Olejowanie włosów znane jest od tysiącleci, ale w naszym kraju dopiero teraz zaczyna zyskiwać na popularności. Jest to zabieg, który podobnie jak profesjonalne kuracje w salonach fryzjerskich cieszy się dużą efektywnością, z tą różnicą, że jest dużo tańszy. Samodzielne wykonanie jednorazowego zabiegu w warunkach domowych uszczupla nasz portfel tylko o kilka złotych, gwarantując w zamian piękne i lśniące włosy.

Na czym polega olejowanie?
Olejowanie włosów to nic innego jak nałożenie oleju na całą długość włosa i wmasowanie specyfiku w skórę głowy. Zabieg należy wykonać kilka godzin przed myciem głowy, a dla lepszego efektu można zostawić olejek na całą noc, by dłużej się wchłaniał. Naolejowane włosy najlepiej spiąć i owinąć ręcznikiem. Ciepło powoduje, że łuski się otwierają i czerpią więcej drogocennych substancji. Zabieg powinien być wykonywany raz w tygodniu. Zbyt częste olejowanie może przynieść odwrotny skutek i zbyt przetłuścić włosy.

Olej można nakładać na suche lub mokre włosy, na całą długość lub na wybrane partie, np. na końcówki. Przy każdym nakładaniu warto wykonać masaż głowy, wcierając kosmetyk w skórę. Dzięki temu wzmocnią się cebulki i pobudzą włosy do intensywnego porostu.

Jakie oleje warto wykorzystać?
Na rynku dostępna jest cała gama produktów, które nadają się do zabiegu olejowanie włosów. Do najbardziej popularnych należą:
olej kokosowy- idealnie odżywia suche włosy, nadając im blasku. Doskonale radzi sobie też z rozdwojonymi końcówkami. Olej kokosowy jest olejem stałym, więc przed użyciem należy go rozpuścić.
olej lniany- doskonały produkt z polskich pól. Regeneruje zniszczone włosy, a także pobudza ich porost.
olej jojoba- doskonały specyfik nawilżający, skutecznie walczy także z łupieżem
olej arganowy- jeden z najpopularniejszych produktów. Do Polski dotarł z Maroka i od razu rozkochał w sobie miliony kobiet, które od razu zauważyły u siebie poprawę kondycji włosa. Doskonale, nawilża, wygładza, nadaje zdrowy i lśniący wygląd.

Oprócz wyżej wymienionych substancji istnieje jeszcze wiele innych drogocennych olejów. Dobór odpowiedniego specyfiku jest kwestią indywidualną i zależy głównie od problemu, który dzieje się na głowie. Na samym początku przygody z olejami warto wypróbować kilka różnych i ocenić, który najbardziej odpowiada.

Kupując olejek należy się kierować przede wszystkim składem i wybierać te, które są wyprodukowane z naturalnych substancji. Należy także zwrócić uwagę na sposób tłoczenia i sięgać po te, które są tłoczone na zimno. Cieplna obróbka niestety eliminuje dużo odżywczych związków.