Olejek do włosów

Wykorzystywanie naturalnych olejków jest znane w kosmetyce już od tysięcy lat. W krajach dalekiej Afryki i Azji kobiety upodobały sobie głównie naturalne specyfiki do pielęgnacji skóry i włosów, przygotowywanych według tradycyjnych receptur, które zdają swój egzamin od samego początku i dają pożądany efekt.

Obecnie dostępność naturalnych olejków w Polsce rośnie błyskawicznie i idzie w parze z ciągle rosnącym zainteresowaniem naturalnych metod dbania o ciało i zdrowie. Produkty eko są dzisiaj standardem zarówno w branży spożywczej, jak i kosmetycznej. Niedawno dobrej jakości olejek arganowy można było nabyć w krajach Afryki czy w Indiach, dzisiaj taki produkt kupimy w każdej aptece czy drogerii np. www.olejeknawlosy.pl. Do tego dochodzi sprzedaż internetowa, która umożliwia kupno specyfików bezpośrednio od producenta.

Dlaczego olejki naturalne są tak cenne?

Przede wszystkim dlatego, że zawierają tylko i wyłącznie naturalne związki pochodzące z owoców, nasion, kwiatów. Brak szkodliwych barwników, parabenów i innych ulepszaczy gwarantuje najwyższą jakość. Olejki dzięki skoncentrowanym składnikom posiadają ogromne właściwości odżywcze, które w codziennej pielęgnacji dają znakomity efekt. Trzeba mieć tylko na uwadze, że data ważności naturalnego oleju jest krótsza w porównaniu do innych, przetworzonych kosmetyków, zawierających specjalne konserwanty, dlatego należy dbać o regularne wykorzystywanie specyfiku.

W jaki sposób wykorzystywać olejki

Naturalne olejki idealnie nadają się do nawilżania ciała i skóry twarzy, przede wszystkim jednak najlepiej działają na włosy, poprawiając znacznie ich kondycję i wygląd. Olejek można wykorzystywać po każdym myciu włosów wcierając kilka kropli w końcówki lub wykonywać olejowanie na całej długości w regularnych odstępach , co kilka dni lub raz na tydzień.

Olejowanie włosów

To bardzo popularny zabieg, który można wykonywać w domowych warunkach bez pomocy profesjonalnego fryzjera. Wystarczy odrobina właściwego olejku, grzebień i czepek na głowę. Oleje, które najlepiej sprawdzają się przy tego typu zabiegach to olej kokosowy, arganowy, marula, lniany. Mają one bardzo duże właściwości nawilżające i regeneracyjne. Wnikając wgłąb włosa sprawiają, że staje on się gładszy, zdrowszy i dobrze odżywiony.

Przed nałożeniem oleju na włosy należy je dokładnie rozczesać. Potem małymi pasmami nakładać olej od nasady po końcówkę włosa. Po zakończeniu aplikacji można wykonać delikatny masaż głowy, by cenne składniki mogły łatwiej wniknąć w skórę. Dzięki temu odżywią się także cebulki. Na koniec warto nałożyć czepek na włosy lub inne nakrycie. Taką maseczkę trzymamy kilka godzin lub nawet całą noc. Następnie myjemy włosy. Już po pierwszym olejowaniu widać doskonały efet. Włosy są lśniące, nawilżone, nie puszą się. Dla podtrzymania rezultatu olejki należy stosować regularnie. Jednorazowy zabieg po jakimś czasie straci na wartości, dlatego warto mieć pod ręką taki olejek do włosów.