Jaka keratyna do prostowania włosów jest najlepsza?

Keratynowe prostowanie włosów to niewątpliwy hit w branży fryzjerskiej. Obecnie trudno znaleźć salon, który w swojej ofercie nie miałby keratynowego prostowania. Zabieg cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje wizualne efekty, ale także dzięki silnemu działaniu odżywiania struktury włosa. Keratyna to białko, który stanowi naturalny budulec włosa. Jego uzupełnienie sprawia, że włosy stają się o wiele zdrowsze i bardziej lśniące.

Dla kogo polecany jest zabieg?

Zabieg keratynowy jest rekomendowany przede wszystkim osobom, które mają zniszczone włosy, pozbawione objętości, z dużymi trudnościami do układania. Keratyna wnika wgłąb włosa sprawiając, że stają się one niezwykle gładkie, proste i nawilżone. Dlatego każdy, kto boryka się z łamliwymi, przesuszonymi włosami powinien poddać się takiemu zabiegowi, by na własnej skórze przekonać się o jego efekcie. Trzeba mieć tylko na uwadze, że trwałość efektu nie jest wyznaczona konkretnym terminem. Zwykle keratyna utrzymuje się około 3-4 miesięcy, jednak to zależy od indywidualnej kondycji włosa. U niektórych efekt może być widoczny dłużej, a u nie których krócej. Z pewnością dla podtrzymania rezultatu warto powtarzać zabieg w regularnych odstępach. Warto zapoznać się z produktami stosowanymi do takich zabiegów, np. na stronie http://www.pro-sprzet.pl/category/keratynowe-prostowanie-wlosow.

Gdzie wykonać zabieg?

Najrozsądniejszą drogą jest oczywiście wizyta w salonie fryzjerskim i oddanie się w ręce profesjonalisty. Prostowanie keratynowe wymaga doświadczenia, dlatego warto przyłożyć się do wyboru salonu fryzjerskiego. Idealnie jeśli mamy jednego fryzjera, z którego usług korzystamy zazwyczaj. Fryzjer ten będzie znał nasze włosy i z łatwością dobierze najlepsze produkty specjalnie dla nas. Ponadto będziemy mieli pewność, że zabieg ten jest dla niego znany i wie jak go wykonać. Średnie ceny keratynowego prostowania włosów w dużych miastach wynoszą mniej więcej 400-600zł. Jeśli posiadamy trochę umiejętności możemy pokusić się o przeprowadzenie takiego samego zabiegu w domu. Wystarczy dobrze zapoznać się z zaleceniami producenta i postępować zgodnie z nimi. Nie jest to bardzo trudne chociaż wymaga często czyjejś pomocy.

Jaki produkt kupić?

Na rynku dostępne są produkty różnych firm i marek. Warto dobrze zapoznać się z opiniami innych osób na temat konkretnego produktu gdyż nie warto kupować źle ocenianych specyfików. Po przeanalizowaniu wielu opinii na temat Keratyn do prostowania włosów prym wiodą marki: Encanto, Inoar i Alfaparf. Wszystkie z nich możemy zakupić poprzez sklep pro-sprzet.pl. Czytając opinie użytkowników tych marek polecilibyśmy wam produkty Inoar i Alfaparf.

Efekty po zabiegu

O tym jakie efekty przyniesie nam sam zabieg decyduje wiele czynników. Wiele zależy od konkretnego przypadku i stanu naszych włosów. Warto jednak pokusić się o sprawdzenie tej nowej metody gdyż może ona przynieść nam naprawdę wiele korzyści dla naszych włosów, a także ciekawie odmienić nasz wizerunek i poprawić nasze samopoczucie.