Dlaczego korzystanie z biur rachunkowych się opłaca?

Na korzystanie z usług profesjonalnych biur rachunkowych decyduje się coraz więcej przedsiębiorców, którzy cenią sobie wygodę, bezpieczeństwo, czas oraz pieniądze. Chociaż duże firmy zwykle zatrudniają własną księgową, to jednak przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy zewnętrznego biura księgowego. Czy rzeczywiście jest to opłacalne?

Tniemy koszty i zmniejszamy odpowiedzialność
Zawarcie umowy z biurem rachunkowym na prowadzenie księgowości firmy jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż zatrudnianie na cały etat księgowej. Dzięki temu nie poniesiemy kosztów związanych z wyposażeniem miejsca pracy, programami benefitowymi, finansowaniem kursów i szkoleń czy też zakupem literatury. Wraz z podpisaniem umowy z zewnętrzną firmą oferującą usługi z zakresu księgowości przejmuje ona odpowiedzialność prawną za rozliczenia z urzędem skarbowym. To biuro rachunkowe odpowiada bowiem za ewentualne błędy, a nie zleceniodawca. Co więcej, biuro rachunkowe uprawnione jest do reprezentowania przedsiębiorcy w urzędzie skarbowym. Dostarczenie niezbędnej dokumentacji i wyjaśnienie wszelkich nieścisłości mieści się w zakresie ich obowiązków. Kolejną zaletą jest gwarancja uzyskania roszczenia odszkodowawczego, gdyż biuro rachunkowe Poznań posiada polisę OC.

Kompleksowe usługi na najwyższym poziomie
Księgowość to nie jedyna usługa, z której korzystają przedsiębiorcy współpracujący z zewnętrznym biurem rachunkowym. Firmy te oferują kompleksowe usługi, gdyż wśród pracowników znajdują się specjaliści z danych dziedzin. Tak więc śmiało można zlecić biurowi rachunkowemu zbadanie sprawozdania finansowego, skorzystać z porady prawnej czy też poprosić o interpretację podatkową. Biura rachunkowe zajmują się nie tylko świadczeniem usług księgowych i kadrowo-płacowych. Oferują także doradztwo podatkowe i prawne, windykację czy nawet wirtualne biuro. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań danego przedsiębiorcy.

Zdecydowanie się na usługi biura rachunkowego pozwala zaoszczędzić cenny czas, gdyż samodzielnie zajmowanie się formalnościami jest nie tylko czasochłonne, ale i ryzykowne, jeśli nie posiadamy doświadczenia ani specjalistycznej wiedzy. Znacznie lepiej jest przeznaczyć go na rozwój swojego biznesu. Co więcej, kontrola Urzędu Skarbowego może zostać przeprowadzona nie w firmie, ale w siedzibie biura rachunkowego. Korzystanie z biura rachunkowego to również oszczędność pieniędzy. Przedsiębiorca nie ponosi bowiem klotów związanych z oprogramowaniem księgowego i podpisem elektronicznym, zatrudnieniem wykwalifikowanego księgowego czy popełnieniem błędów w rozliczeniu. Jedynym zadaniem przedsiębiorcy jest bowiem przekazanie wymaganej dokumentacji biurowi rachunkowemu, które zajmie się całą resztą.